5 דברים שחשובים לבחירת מדביר

אחד החסרונות של היותו השוק ליברלי ותחרותי קשור לעובדה, שהוא גם רווי אנשי מקצועי ונותני שירות, שאינם מספיק מקצועיים...

אחד החסרונות של היותו השוק ליברלי ותחרותי קשור לעובדה, שהוא גם רווי אנשי מקצועי ונותני שירות, שאינם מספיק מקצועיים ואמינים, גם אם מצהירים על עצמם ככאלה.

כאשר מדובר בעסקים בתחום ההדברה, בחירה של איש מקצוע "חאפר" יכולה להוביל לאסון של ממש, היות ושירותי הדברה מבוססים על שימוש בחומרים רעילים. מה עושים כדי להימנע מתרחיש לא נעים? מפעילים שיקול דעת ומחשבה בבחירת המדביר.

כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עובדים עם מדביר מקצועי  

1. בקשו לראות את רישיון ההדברה

עבדו רק עם מדביר מוסמך בעל רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה, שעבר הכשרה כדי לעסוק בתחום ההדברה. חוק תקנות רישוי עסקים (הדברת מזיקים) משנת 1975 מחייב כל איש מקצוע בתחום להחזיק ברישיון- עדות לכך שהוא עבר קורס הדברה, קיבל כלים מקצועיים ועבר את בחינות ההסמכה המתבצעות בפיקוח משותף של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. כפי שלא תפקידו את גופכם בידי מטפל שאין לו תואר ברפואה, כך אין סיבה שתתנו למי שמצהיר על עצמו כמדביר, אך שאין לא שום ראייה המאששת את טענתו, לבצע הדברה בביתכם.

2. עבדו רק עם מדביר "ירוק"

בחרו מדביר הנמנה על אסכולת ההדברה הירוקה, העושה שימוש מתון בחומרי ההדברה הרעילים.
מדבירים "ירוקים" לא רק מרססים או מפזרים רעל באופן מבוקר וזהיר, אלא גם מבססים את טיפולי ההדברה שלהם על תכשירים בעלי רמת רעילות נמוכה, ועל כן פוטנציאל הנזק שהם עלולים לגרום לאדם, לסביבה ולבעלי חיים הוא קטן יותר. כדאי לשאול את המדביר האם הוא משלב בעבודתו חומרי הדברה שהופקו ממקור צמחי (ולא חומרי הדברה צמחיים, קונספט שלא באמת קיים), ולוודא, כי הוא אינו מבצע הדברה ללא הכרה ומכסח כל דבר שזז.

3. בחרו מדביר זהיר ששומר באופן קפדני על כללי הבטיחות

מעבר לשימוש מושכל בחומרים ותכשירי הדברה, מדביר מקצועי צריך להיות קפדן ולשמור בקנאות על כללי הבטיחות. חומרי הדברה בסופו של דבר הם רעילים, גם אם הם מכילים כמויות מופחתות של רעילים, ויש לנקוט בכל אמצעי הזהירות בעת השימוש בהם. מדביר רציני יוודא, למשל, שכל הדיירים ובעלי החיים נמצאים מחוץ לבית במהלך ההדברה וכמה שעות אחריה, שמזון לא יבוא במגע עם הריסוסים, שיוצב שלט הזהרה מיוחד כאשר מדובר בהדברה של שטחים ציבוריים ושפיתיונות רעילים יונחו בפינות שילדים ובעלי חיים לא יכולים להגיע אליהן.

4. קבלו שירות רק ממדביר מנוסה

הפיזיקאי הידוע אלברט איינשטיין אמר פעם, שהמקור היחיד לידע הוא הניסיון.
המסקנה היא, שככל שהמדביר שלכם יהיה יותר מנוסה, כך יהיה לו יותר ידע, עובדה שכמובן, תשפיע על איכות ההדברה. מדביר בעל ידע יזהה באופן מדוייק את המזיק או החרק המסתובב בבית ויבחר את שיטת ההדברה המתאימה ביותר לסילוקו תוך שימוש בחומרים ההולמים ובכמויות הנכונות.

5. וודאו כי אתם מקבלים אחריות לטיפול ההדברה

כדי שלא יקופחו זכויותיו של הצרכן או מקבל השירות, מצא לנכון המחוקק לגבש תקנות בתחום האחריות והשירות למוצרים. כדי שימומשו זכויותיכם, יש לעבוד רק עם מדביר, שמציע אחריות על טיפול ההדברה. אחריות היא מעין הסכם (כתוב או בלתי כתוב) ביניכם לבין המדביר, לפיו המדביר מחוייב לקחת אחריות, במהלך תקופה המוגדרת מראש בהסכם, במידה במידה ויימצא, כי פעולת ההדברה לא הייתה מוצלחת ולא השיגה את היעדים כמצופה. בעולם ההדברה האחריות אמורה להית מוצעת לפרקי זמן משתנים, בהתאם לסוג ההדברה, אך כך או כך, רצוי לא להעסיק מדביר שאינו מספק אחריות על שירותי ההדברה שהוא מציע.

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

מאשר/ת לקבל הצעות, מיילים ועדכונים מאתר b144